enEnglish
faفارسی

بازدید دکتر جمالی‌نژاد، شهردار ارجمند یزد از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد

۲۰۱۷۱۱۰۶_۱۵۲۹۰۵ - Copy

جناب آقای دکتر جمالی‌نژاد، شهردار ارجمند شهر یزد، در بازدیدی از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد، با فعالیت‌ها و برنامه‌های این پایگاه آشنا شد.
در این بازدید که با همراهی آقای دکتر عباسی و آقای دکتر پیرنیا انجام شد، پس از ارائه گزارشی از روند ثبت شهر تاریخی یزد در نمایه میراث جهانی، اقدام‌های اجرایی انجام‌شده در این راستا مورد بررسی قرار داده شد.
شهردار یزد ضمن قدردانی از تیم تهیه پرونده ثبت جهانی شهر تاریخی یزد، بر تعامل هرچه بیشتر شهرداری با میراث فرهنگی تأکید کرد و داشتن برنامه منسجم و متناسب با ارزش‌های شهر تاریخی یزد را از مهم ترین اولویت‌های شهر قلمداد نمود.
مهندس نجمه نادری، مسئول دفتر فنی پایگاه میراث جهانی نیز در این بازدید با اشاره به مهم‌ترین اولویت‌های آتی پایگاه از جمله لایه‌بندی حریم میراث جهانی شهر تاریخی یزد، تدوین ضوابط عرصه و حریم میراث جهانی، پایش و مستندنگاری کالبدی و اجتماعی شهر تاریخی یزد و همچنین فعالیت‌های پژوهشی این پایگاه، مشارکت شهروندان و دستگاه‌های مدیریتی و اجرایی استان را از مهم‌ترین عوامل حائز اهمیت در این حوزه دانست و هم‌افزایی شهرداری و میراث فرهنگی در تحقق پلان مدیریت شهر تاریخی یزد را خواستار شد.
جمالی‌نژاد همچنین چندی پیش در مراسم تکریم و معارفه معاونان و مدیران مناطق شهرداری یزد، سخنان خود را با اشاره به میراث جهانی شهر تاریخی یزد آغاز نمود و اهمیت تدوین برنامه‌ای همسو با ارزش‌های این شهر تاریخی را خاطرنشان نمود.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “بازدید دکتر جمالی‌نژاد، شهردار ارجمند یزد از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *