enEnglish
faفارسی

بازدید ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از شهر تاریخی یزد

بازدید ریاست ارجمند سازمان میراث فرهنگی کشور از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد
بازدید ریاست ارجمند سازمان میراث فرهنگی کشور از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد

در جلسه شورای اداری استان، پس از سخنان استاندار و نماینده محترم ولی فقیه در یزد، در خصوص ویژگی‌های شهر یزد و اهمیت توجه به ثیت جهانی این شهر در تمامی برنامه‌های پیش رو، ویژگی‌ها و ارزش‌های ثبت این شهر در فهرست جهانی یونسکو توسط مدیر پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد بیان گردید.
در ادامه ضمن ایراد گزارش عملکرد میراث در سال‌های اخیر و برنامه‌های پیش رو، کلیت برنامه‌های مدیریتی پیش روی شهر تاریخی یزد با تحقق یافتن کارگروه‌های تخصصی پیش‌بینی‌شده در پلان مدیریت شهر توسط معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بیان گردید.

نشست شورای اداری استان با حضور معاون ارجمند ريیس جمهور، جناب آقای مونسان

نشست شورای اداری استان با حضور معاون ارجمند ريیس جمهور، جناب آقای مونسان

نماینده شهر یزد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خواست وزیر راه و شهرسازی در اختصاص یافتن ردیف بودجه مشخص برای شهر تاریخی یزد، حمایت ریاست سازمان از این برنامه را خواستار شدند. ایشان در ادامه با تاکید بر ایفای نقش تمامی دستگاه‌ها در پیشبرد اهداف ثبت جهانی شهر یزد، از مسئولان استان خواستند تا در راستای تحقق این مهم تلاش کنند؛ اگرنه اهداف این رویداد محقق نخواهد گردید.
جناب آقای مونسان در پایان جلسه ضمن ابراز خرسندی از انتخاب یزد به عنوان اولین مقصد بازدید در کشور، با توجه به کاهش درآمدهای دولت در سال‌های اخیر و لزوم کاهش وابستگی به منابع نفتی، توجه به گردشگری و صنایع دستی به عنوان صنایع اشتغال‌زا و درآمدزا اشاره نمودند و میراث فرهنگی و صنایع دستی را به عنوان پایه‌های صنعت گردشگری خاطرنشان کردند. ایشان میراث فرهنگی را در برگیرنده آثار ملموس و ناملموس بی‌شماری دانسته و لزوم حفظ و صیانت از این دو زمینه را یادآور شدند.

بازدید جناب آقای مونسان از شهر تاریخی یزد

بازدید جناب آقای مونسان از شهر تاریخی یزد

آقای مونسان معاون محترم رییس جمهور در ادامه سفر یکروزه خود به یزد از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد بازدید نمودند. در این برنامه ضمن تشریح پرونده ثبت جهانی یزد از بخش‌های مختلف این پایگاه نیز بازدید به عمل آمد.

photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۳_۱۲-۵۲-۴۶

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “بازدید ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از شهر تاریخی یزد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *