enEnglish
faفارسی

بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد

photo_2017-11-07_11-17-36

سرکار خانم دانش یزدی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد در بازدیدی از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد، از نزدیک در جریان فعالیت‌های این پایگاه قرار گرفت.
دانش یزدی در این بازدید که با گفتگو با اعضای این پایگاه و هم‌اندیشی پیرامون پیشبرد فعالیت‌های آتی پلان مدیریت شهر تاریخی یزد همراه بود، بر ضرورت پایش پیوسته شهر تاریخی یزد تأکید کرده و مشکلات پیش روی آن را بررسی نمود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد با اشاره بر ضرورت برنامه‌ریزی برای شهر تاریخی یزد در تمام ابعاد، پایش و شناخت دقیق این محدوده را پیش‌نیاز بسیار مهم به این منظور قلمداد نمود و افزود: با توجه به تجربه بسیار ارزنده‌ای که این پایگاه در زمینه پایش و آسیب‌شناسی محله‌های تاریخی شهر یزد در کارنامه خود دارد، انتظار می‌رود که پایش سایر محله‌ها نیز بر اساس پلان مدیریت ثبت جهانی در دستور کار قرار گیرد.
مسئول دفتر فنی پایگاه میراث جهانی نیز با ارائه گزارشی از روند تدوین ضوابط عرصه و حریم میراث جهانی شهر تاریخی یزد بر اساس زون‌بندی حریم میراث جهانی در قالب سه لایه ویژه، استحفاظی و نوساز، مهم‌ترین دستاوردهای پژوهشی پایگاه در زمینه بازخوانی تاریخ شهر یزد را تشریح نمود.
دانش یزدی همچنین از اتاق مطالعات تاریخ شهر یزد و آزمایشگاه عوامل بیولوژیک بازدید کرد.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “بازدید مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *