enEnglish
faفارسی

برگزاری کمپ داوطلبی یونسکو در یزد

IMG_7984

اعضای گروه سروسان، 14 شهریور 1396 با حضور در محوطه تاریخی قنات حسن‌آباد مشیر یزد، به پاکسازی محوطه این قنات تاریخی پرداختند.
این گروه مردم‌نهاد که با همراهی برخی گردشگران خارجی، اقدام به فعالیت‌هایی در راستای معرفی و حفاظت از محوطه‌های میراث جهانی ایران در راستای کمپ داوطلبی یونسکو می‌نماید، هفته جاری با حضور در استان یزد، سعی در شناساندن میراث جهانی این استان به جهانیان دارد.
اعضای پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد نیز در بخشی از این مسیر که با همراهی جناب آقای دکتر سمسار یزدی(مدیر مرکز بین‌المللی قنات و سازه‌های تاریخی آبی )و جناب آقای مهندس صمدیانی(مدیر باغ جهانی پهلوان‌پور و قنات جهانی حسن‌آباد) صورت پذیرفت، ضمن همراهی گروه سروسان، با تجربه‌ها و فعالیت‌های این گروه آشنا شدند. گفتگو و هم‌اندیشی پیرامون ضرورت و زمینه‌های گسترش فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در شهر تاریخی یزد و نحوه تحقق این مهم از دیگر موارد مطرح‌شده در این دیدار بود.

همچنین اعضای گروه مردم‌نهاد سروسان که با همکاری کمپ داوطلبی یونسکو، به منظور شناساندن هرچه بهتر میراث جهانی قنات ایرانی به جهانیان، مدتی را در یزد سپری کردند، در روز 15 شهریور 1396 پس از بازدید از عرصه شهر تاریخی یزد، از خانه تاریخی شکوهی(پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد) بازدید نمودند.
گروه سروسان که تا کنون رویداد‌های بسیاری در زمینه شناختن و شناساندن میراث ناملموس ایران، تاریخ شفاهی، معماری و شهرسازی و همچنین مباحث اجتماعی میراث جهانی ایران به جامعه جهانی با همکاری کمپ داوطلبی یونسکو برگزار نموده است، در سال 2017 قنات‌های ایران را به عنوان بستر فعالیت خود برگزیده است.
در این بازدید، گفتگو و هم‌اندیشی میان اعضای این گروه با اعضای پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد پیرامون سازوکار فعالیت‌های سازمان‌های مردم‌نهاد در سراسر جهان و برخی فعالیت‌های پایگاه‌های جهانی در زمینه حفاظت و گردشگری صورت پذیرفت.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “برگزاری کمپ داوطلبی یونسکو در یزد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *