enEnglish
faفارسی

تدوین پیش نویس برنامه های پایگاه در سال ۱۳۹۶

FILE00358

مدیر پایگاه میراث فرهنگى استان یزد، با اشاره به اهمیت حفظ دستاوردها و ارزش‌هاى ثبت جهانى بافت تاریخى یزد، گفت: راه‌اندازى مرکز اسناد و پژوهش‌هاى پایگاه میراث فرهنگی یزد نخستین گام براى تبدیل شدن یزد به برند برجسته جهانی است.

به گزارش ایسنا-منطقه یزد،«مجتبى فرهمند» در نشست مشترک مسئولان واحدهاى پاىگاه مىراث فرهنگى استان یزد که با هدف تدوىن پیش نویس برنامه‌هاى پایگاه در سال 1397 برگزار شد، اظهارکرد: این برنامه‌ها در سه حوزه کلى«پاىش و برنامه‌دهى، پژوهش ومستند نگارى، آموزش و اطلاع رسانى» تدوین شدند و براساس شرح وظاىف پایگاه این سه حوزه پیگیرى خواهد شد .

وى افزود: پیش‌نوىس برنامه‌هاى بازآفرىنى محله‌هاى شهر تاریخى یزد، بانک اطلاعات کامل یزد و آموزش مردمى براى حفاظت بهتر از بافت تاریخى از برنامه‌هاى در دستور کار این پایگاه است .

مدیر پایگاه میراث فرهنگى یزد، با اشاره به اهمیت حفظ دستاوردها و ارزش‌هاى ثبت جهانى بافت تاریخى یزد، گفت: از همه توان خود براى استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌هاى ایجاد شده استفاده مى‌کنیم .

این مقام مسئول در ادامه به تعامل مثبت پایگاه با بدنه مدیرىت شهرى و استان اشاره و عنوان کرد: در راستاى تحقق پلان مدیریت ثبت جهانى و مصوبات جلسات ستاد ملى بازآفرینى کشور و شوراى عالى شهرسازى و معمارى کشور، پیگیرى‌هایى انجام شده است .

فرهمند افزود: اگر تلاش‌ها با همین قدرت و انرژى ادامه یابد تا در سال 97 مصوبات محقق شوند، مى‌توانیم شاهد اتفاقات بسىار خوبى در یزد باشیم .

وى با تاکید بر این‌که یزد باید به یک برند برجسته جهانى در زمینه معمارى و شهرسازى تبدیل شود، اظهار کرد: راه‌اندازى مرکز اسناد و پژوهش‌هاى پایگاه، نخستین گام براى تحقق این هدف است .

مدیر پایگاه میراث فرهنگى در پایان با بیان اىن‌که امروز حفظ دستاوردهاى ثبت بافت تاریخى یزد دغدغه همگان شده است، خاطرنشان کرد: لازم است با قدرت هرچه تمام تر در راستاى تحقق پلان مدیریت ثبت جهانى قدم بردارىم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “تدوین پیش نویس برنامه های پایگاه در سال ۱۳۹۶”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *