enEnglish
faفارسی

ثبت جهانی یزد تنوع مسئولیت ها را به همراه دارد

FILE00384

شهردار یزد با اشاره به این که یزد یک شهر جهانی بوده و اخیرا جهانی نشده بلکه کشف شده است، گفت: ثبت جهانی یزد علاوه بر افزایش مسیولیت ها، تنوع مسئولیت ها را نیز به همراه دارد.
به گزارش ایسنا- منطقه یزد،مهدی جمالی نژاد در مراسم تکریم و معارفه مشاورین و معاونین شهرداری یزد، با اشاره به این که عنوان یزد با اراده همگانی نخستین شهر خشتی، دومین شهر تاریخی جهان، بهترین نمونه شهر سازی و معماری در هماهنگی کامل با سکونت گاه های بشری می شود، اظهار کرد: یزد در کنار شیراز و اصفهان مثلث طلایی گردشگری را تشکیل داده که می تواند در ارتقای گردشگری کشور بسیار موثر باشد.
وی افزود: همه این عناوین و داشته ها نشان می دهد که یزد یک شهر جهانی بوده و اخیرا جهانی نشده بلکه اخیرا کشف شده است.
شهردار یزد با بیان این که ثبت یزد در فهرست میراث جهانی نه فقط برای کشور بلکه برای همه جهانیان یک بار مسیولیتی را ایجاد کرده، گفت: نتیجه می گیریم که بار مسیولیت ما در عین حال که سنگین تر می شود، تنوع مسیولیت ما را نیز بیشتر می کند.
وی تصریح کرد: همه این ها نشان می دهد که باید یک بار دیگر برای یک نگاه جدید و یک خوانش جدید در یزد آماده شویم و بار دیگر این کتاب تاریخی را مرور کنیم.
جمالی نژاد با اشاره به این که باید همه مدیران دولتی، استانی و شهری باردیگر کتاب تاریخی یزد را بخوانند، گفت: برای دوباره خواندن باید یک باز اندیشی و سپس یک باز آفرینی شهر داشته باشیم.
وی در ادامه با بیان این که برای دستیابی به این اهداف دو رویکرد وجود دارد، اظهار کرد: برای تحول جدی در نیروی انسانی نیاز به یک چینش جدید در نیروی انسانی هستیم.
این مقام مسئول افزود: دومین رویکرد این است که الزاما نباید یک تغیر نیروی انسانی داشته باشیم بلکه به یک تغییر نگرش نیاز داریم و این امکان پذیر است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که شهرداری یک دستگاه سنتی که کار آن فقط جمع آوری زباله و آسفالت معابر نیست، تصریح کرد: شهرداری باید در حوزه های فرهنگی و اجتماعی نیز ورود پیدا کند.
این مقام مسیول در پایان با اشاره به لزوم تعامل دستگاه های اجرایی با مردم، گفت: باید یک شهرداری پر تحرک،با نشاط و همگرا را در درون شهر خود داشته باشیم.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “ثبت جهانی یزد تنوع مسئولیت ها را به همراه دارد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *