enEnglish
faفارسی

ضرورت توسعه حفاظت محور شهری در مدیریت بافت جهانی یزد

FILE00358

مدیر پایگاه میراث فرهنگی استان یزد، با اشاره به این‌که حراست از شهر تاریخی و برنامه‌ریزی برای توسعه حفاظت محور شهری در دستور کار استان است، گفت:‌ توسعه حفاظت محور شهر اولویت اجرایی مدیریت بافت جهانی یزد است.

« مجتبی فرهمند» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد، با بیان این‌که بافت تاریخی هر شهر گنجینه گرانبهایی از تاریخ فرهنگ کشور را در خود جای داده است، ‌اظهار کرد: فضاها و بناهای تاریخی طرز تفکر آحاد آن جامعه را به نمایش می‌گذارد.

وی با بیان این‌که همه اقشار جامعه مسئول حفظ و حراست از بافت تاریخی هستند، گفت: احیای مراکز تاریخی و به عبارت دیگر احیای بافت تاریخی یزد امری مهم تلقی می‌شود و می‌طلبد که مسئولین همتی مضاعف بزرگ در حفظ و حراست از آن داشته باشند .

مدیر پایگاه میراث فرهنگی استان یزد در ادامه افزود: با توجه به این‌که مدت کوتاهی از ثبت جهانی بافت تاریخی یزد در فهرست میراث جهانی یونسکو گذشته، یکی از برنامه‌های اساسی این پایگاه حراست از شهر تاریخی و برنامه‌ریزی برای توسعه حفاظت محور شهر است .

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که نگاه تاریخی به تمام ظرفیت‌های شهر یزد ضروری است، گفت: استمرار مفاهیم گذشته با هدف ارتقای کیفیت زندگی مردم از جمله برنامه‌های اساسی زندگی مردم یزد است .

مدیر پایگاه میراث فرهنگی استان در پایان به لزوم مشارکت مردم و جامعه محلی برای پیشبرد برنامه‌های پایگاه میراث فرهنگی اشاره و خاطرنشان کرد: امیدواریم با توجه به گذشته، آینده شهرمان را بسازیم .

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “ضرورت توسعه حفاظت محور شهری در مدیریت بافت جهانی یزد”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *