enEnglish
faفارسی

پیام مدیر پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد به مناسبت روز گردشگری

header-en

 

روز جهانی گردشگری بهانه‌ای است برای آشنایی ملت‌ها با فرهنگ یکدیگر و روزی برای نزدیک شدن، گفتگو، تعامل و دوستی؛ واژگانی آشنا در فرهنگ شهر تاریخی یزد؛ شهری که مردمانش در سده‌های پیاپی، با تلاش خود میراثی آفریدند برای جهانیان و از همان روزها  هم رسم مهمان‌نوازی را در شهر خود، جسم بخشیدند…
ثبت شهر تاریخی یزد در نمایه میراث جهانی در سال ۲۰۱۷ که با شعار《گردشگری پایدار، ابزاری برای توسعه》 نامگذاری شده است، فرصتی است تا افزون بر احیای راه و رسم مهمان‌نوازی در پیشباز از گردشگرانی که از سراسر جهان به منظور بازدید از میراث جهانی یزد به این شهر سفر می‌کنند، با نگاهی بر گردشگری پایدار و بایدها و شایدهای آن، گامی به سوی توسعه پایدار در شهر تاریخی یزد(که از رویکردهای سه‌گانه پلان مدیریت ثبت جهانی هم به شمار می‌آید) برداریم.
از این رو از همه شهروندان بزرگوار و کنشگران ارجمند عرصه گردشگری خواستار آنیم که با هم‌اندیشی و همراهی، راهکارهایی جهت تامین زیرساخت‌های لازم گردشگری پایدار پدید آید‌. تا فرصت برخورداری از آن را برای نسل‌های آینده نیز فراهم آید. راهکارهایی که با اجرای آن‌ها بتوان گردشگری پایدار را جامه عمل پوشاند و از آن در راستای پایایی و پویایی بیش از پیش میراث جهانی‌مان بهره جست.

مجتبی فرهمند

مدیر پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد

۶مهرماه ۱۳۹۶

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

۰ دیدگاه در “پیام مدیر پایگاه میراث جهانی شهر تاریخی یزد به مناسبت روز گردشگری”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *